Після заяви Путіна Порошенко виглядає як друга людина в Україні після Медведчука, — Олег Соскін

13312777_285924811745237_8544366177829772026_n

Віктор Медведчук витягнув з російського полону не тільки українську льотчика Надію Савченко, а і її сестру Віру, про це не варто забувати. Про це в коментарі Gazeta.ua заявив політолог, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

«Ми ж всі чудово розуміємо і знаємо, що Савченко — далеко не єдина людина, яку Медведчук витягнув з російського полону. Її сестру Віру мали заарештувати, проти неї в Росії відкрили кримінальну справу за образу судді. Ми ж всі прекрасно пам’ятаємо, що Віру могли заарештувати, коли вона сиділа в машині з дипломатичними номерами. У програмі Шустера Віра сама сказала, що її витягнули тільки завдяки Медведчуку. За її словами, це єдиний реально діючий політик», — сказав Соскін.

Ця інформація, за словами політолога, тепер підтвердилася і у випадку з Надією Савченко. «Зараз вже ні для кого не секрет, що ще з березня саме Медведчук займався питанням обміну Савченко. Власне, це не дивно, так як в Мінській групі саме він і займається питанням обміну військовополонених. Іншими словами, це — сектор його відповідальності», — зазначив політолог.

Соскін вважає знаковим той момент, що Путін особисто підтвердив найактивнішу участь Медведчука у вирішальному періоді звільнення Савченко.

«Таким чином Путін засвідчив, що Медведчук — та фігура, з якою російський президент працює безпосередньо в Україні. Але справа в тому, що після такої заяви Порошенка апріорі виглядає як друга фігура. І якщо Путін і його оточення візьмуть рішення звільнити всіх українських полонених і засуджених, які перебувають на території РФ, то виконувати функцію оперативного менеджера, безсумнівно, буде саме Медведчук, але ніяк не Порошенко. У зв’язці Путін-Медведчук дійсно є шанс, що всі наші полонені будуть звільнені», — прогнозує Соскін.

Gazeta.ua

Похожие новости

Posted in Новости.